guvenasfalt.com.tr

REFERANSLAR

TOROSPORT CEYHAN BİTÜM DEPOSU
TOROSPORT CEYHAN BİTÜM DEPOSU

Güven Asfalt, İskenderun Körfezi'nde hizmet veren en büyük iki döküm ve genel kargo
limanından biri olan Toros Ceyhan Terminali'nin bitüm depoları işletmecisi olarak, bölgenin
transit enerji depolama, idare ve geçiş merkezi haline gelmesi vizyonuna katkı sağlamaktadır.
Sağlam bir karayolu ve demiryolu altyapısıyla desteklenen terminal, bölgedeki
yerleşim yerlerinde ve kentlerde artan sanayi ve ticaret yatırımlarıyla birlikte gelecekteki
büyüme potansiyelini güçlendirmektedir. Bu nedenle, terminal işletmeciliği iş kolunun
önümüzdeki dönemde daha da büyüyerek ilerleyeceği önemli bir perspektife sahiptir.

Güneş Enerjisi Santrali Projesi
Güneş Enerjisi Santrali Projesi

Doğal güzellikleri ve enerji potansiyeli ile ön plana çıkan bir il olan Çankırı'da, Güven Asfalt olarak gurur duyduğumuz yeni bir adımı atmaktan mutluluk duyuyoruz. 53.428,61 metrekare büyüklüğündeki bu arazide, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji üretimine katkı sağlamak amacıyla 5022 Kilowatt güç üretim kapasitesine sahip modern bir Güneş Enerjisi Santrali kurma projemiz devam etmektedir.

Bu önemli adımın sonucunda, toplamda 3.351.317 kg karbondioksit salınımının önlenmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, projenin etkisiyle 505 ağacın korunması ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakılması amaçlanmaktadır. Güneş enerjisi ile temiz ve sürdürülebilir enerji üretimine katkı sağlamak adına attığımız bu adım, çevre bilincini artırmak ve enerji sektöründe dönüşümü desteklemek konusundaki kararlılığımızı yansıtmaktadır.

KUZEY MARMARA OTOYOLU
KUZEY MARMARA OTOYOLU

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu, ülkemizin en büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak yüksek standartlı, güvenli, kaliteli ve kesintisiz bir ulaşım yatırımıdır. Kuzey Marmara Otoyolu'nun 4 şeritli tüneleri ise dünyanın en geniş tüneleri olma özeliğini taşımaktadır. Türkiyenin en yoğun trafiğine sahip Marmara Bölgesinde Avrupa ve Asya’yı bağlayarak konforlu ve kesintisiz bir transit geçiş sağlıyor. İstanbul’dan Bursa’ya ulaşımı 1,5 saate, Eskişehir’e 2,5 saate, Ankara ve İzmir’e ise 3,5 saate indiriyor.

ANKARA - NİĞDE OTOYOLU
ANKARA - NİĞDE OTOYOLU

Ana güzergahı 277 km olan Ankara-Niğde Otoyolu'nun bağlantı yolları dahil toplam uzunluğu 332 km'dir.  Ana yolun  Ankara İlinden başlanan ilk 30 km’si 4x2 şeritli diğer km’leri ise 3x2 şeritli olarak dizayn edilmiştir.  Projenin kapsamında 5 Adet Viyadük(Toplam 3567 Metre). 34 Adet Kavşak köprüsü, 15 Adet Anayol Köprüsü, 73 Adet Ücret toplama Tesisi, 1 Ana Kontrol Merkezi, 2 Adet Bakım işletme Merkezi, 6 Adet Servis Alanı, 4 Adet Park Alanı yer almaktadır. Otoyol hepsi İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara, Aksaray, Konya, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinden geçmektedir.

İGA İSTANBUL HAVALİMANI
İGA İSTANBUL HAVALİMANI

Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı projesi olan ve 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete açılan İstanbul Havalimanı (IGA) , 6 Nisan 2019 tarihi itibariyle yolcularına birinci faz kapsamında, 2 pist ve 90 milyon yolcu kapasiteli terminal binası ile hizmet vermeye başladı. 76,5 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan yeni havalimanının Bitum tedariği Güven Asfalt tarafından sağlanmıştır.